Tel.: +420 608 959 098
Tel.: +420 608 959 098

Vítejte do klubu!

Náš klub je zaměřen na závodní i amatérské jezdce MTB disciplín. Naší doménou je Trial, technika jízdy v terénu na MTB a výchova mladých talentů.

 

Naši jezdci dosáhli řady úspěchů na národním i mezinárodním poli. Od titulů mistrů republiky po České rekordy a tituly mistrů světa či Evropy. Jsme hrdí na to, že se můžeme kolem bavit, společně se vozit i závodit.

 

Spadáme pod Mraveniště, centrum volného času Říčany, z.s a fungujeme na principu divizí (TRIAL, MTB, PUMPTRACK, atd…). Nemáme přímo určené vedení, ale každý člen se dle svých schopností snaží přiložit ruku k dílu, podpořit klub, nebo uspořádat akci. Hlavní slovo mají starší jezdci a nejvýkonnější členové klubu. A samozřejmě nad námi bdí vedení Mraveniště 🙂

 

Rádi rozšíříme své řady i o jiné cyklistické, nebo volnočasové disciplíny, protože více hlav víc ví a v jednotě je síla.

 

Mezi naše hlavní současné aktivity patří rozjetí pravidelných tréninků a s tím spojený nábor členů. Již několik let aktivně vytváříme nové tréninkové zázemí a parky na Říčansku.

 

Máme zkušenosti a chceme je předat nastupující generaci a přivést do České republiky a do Říčan další tituly a nebo jen mladé jezdce nasměrovat tím správným směrem.

 

Chceme ve svých řadách pouze lidi vyznávající FAIR-PLAY, rozumný a klidný přístup ke klubu i dětem (našim i svým). Je nám jedno, jestli chcete jezdit jen pro zábavu, bojovat o titul mistra světa, nebo se zlikvidovat na tréninku. Prostě buďte svý, v pohodě a jste náš jezdce / mládežník / rodič / brigádník / fanda či nadšenec!

Počet členů
Titulů
Zorganizovaných akcí

Proč právě my?

Není nic víc než zkušenost!
Věříme, že sportovce může trénovat opět jen sportovec z dané disciplíny. Bereme jako povinnost a samozřejmost trénovat další jezdce jakéhokoliv věku a zaměření.

 

Chceme jezdce vést k FAIR-PLAY, soutěžení na nejvyšší úrovni a bez získávání levných titulů. Bereme ale i ty, které závody nebaví a chtějí se prostě jen zlepšovat a vozit.

Jak trénujeme?
Mládežníci do 15-ti let a začátečníci, trénují v rámci organizovaných kroužků pod vedením instruktorů, nebo individuální formou. Profesionální či poloprofesionální jezdci klubu trénuj až 5-6x týdně po 1-5 hodinách. Pokročilý jezdci s zasloužilý rideři se setkávají na volných trénincích, kam může přijít  každý začátečník a načerpat něco z jejich zkušeností. Každý podle svého cíle, snahy, času. A samozřejmě nezapomínáme ani na fyzickou přípravu.
Co je to TRIAL a MTB?
Trial je považován za nejtechničtější disciplínu na kolech. Na nejvyšší výkonnostní úrovni se jezdcí pod hlavičkou mezinárodní cyklistické unie (UCI) pod názvy Cyklotrial / Trial / Trials / Trial UCI / Bike Trials, kterému se věnujeme právě my. V našem sportu jde o překonávání překážek bez pádu, čistě po kolech a tzv. na první pokus. Závodní Trial má svá přesně daná pravidla a spadá pod MTB disciplíny vedle sjezdcu a XC. Existuje i streetová varianta, kdy jezdec kombinuje překonání překážek s nějakým tím trikem. Můžete se s ním setkat spíše na videích, nebo v rámci exhibic. Klasický Trial se jezdí na upravených kolech i normálních kolech (upravené je lepší) a v terénu, městě či ideálně Trialovém parku.

MTB je označení pro disciplínu horských kol, která se dále dělí například na XC – v našem klubu se mu pod vedením Petra Bedrníka jako licencovaného trenéra UCI věnují dvě mladé MTB naděje, ale přidat se k nim může každý kdo chce zabrat. Někteří naši jezdci se věnují také ENDURU, které v sobě kombinuje něco z XC a něco z DH (sjezdu). Tomu se u nás věnuje například Martin Dostál, Martina Očadlíková, či Matěj Bedrník. Zároveň organizujeme vyjížďky po okolí i na Traily v ČR a to jak na ENDURO kolech, tak na XC kolech.

Co je PUMPTRACK kurz?

Pumptrackový kurz je určen všem dětem i dospělým, začátečníkům i pokročilým. Trénink je jednou týdně a naučit se můžete základy na kole, jak se v pumpu správně houpat, projet zatáčku i jak se trochu prolítnout vzduchem. Ježděním se chceme hlavně bavit, proto nemáme závodní ambice. V případě, že by měl někdo zájem a mířil výš, jsou k dispozici ještě individuální tréninky na kterých je možné věnovat se jezdci intenzivněji a osobněji.

Co ještě děláte kromě ježdění?
Kromě rozvoje komunity naši členové provozují širkou škálu sportů (většinou na kolech, Trialových motorkách, atd.). Potkáváme se na klubových akcích, závodech, brigádách, nebo prostě jen tak.

Členství a licence

 

Pro členství je nutné vyplnit přihlášku člena, případně zájemce o tréninky, které získáte tak, že napíšete na info@mtbtrial.cz, nebo zavoláte Vlastovi na +420 608 959 098.

Na základě papírové přihlášky bude členovy zaslán registrační e-mail do systému Mraveniště Říčany a bude vyzván k zaplacení ročního členského poplatku, ve výši vypsané na daný rok (většinou to bývá 200-250,- Kč).

 

Poplatek je pro všechny disciplíny stejný.

 

Pokud se člen přihlašuje na klubové tréninky, bude do částky započítána i platba za pololetí (duben – červen / září – dokud to půjde venku).

Zimní tréninky jsou řešeny jinou formou dle nákladů na halu a poplatky.

Náš klub je oprávněn žádat o licence pro veškeré MTB

disciplíny u Českého svazu  cyklistiky. V případě první žádosti je nutné vyplnit ŽÁDOST O LICENCI ČSC / UCI a tu s podepsanou fotografií (typ občanka) poslat na adresu klubu s žádostí o přihlášení. Licence následně příjde na dobírku, čili si připravte částku za licenci + poplatek dobírka.

 

Závodit se dá samozřejmě i bez licence a to dle pravidel daného seriálu jak u nás, nebo v zahraničí. Součástí licence je také menší úrazová pojistka (doporučujeme uzavřít i svou vlastní).

 

Pokud si nejste jisti, zda chcete závodit, nebo kdy do toho skočit, nebojte. Naši instruktoři, nebo ostatní zkušení jezdci Vám dají doporučení a poradí.

Součástí našeho klubu je licencovaný trenér MTB Petr Bedrník, ale i licencovaný rozhodčí Martin Šimůnek. Pokud máte zájem být členem klubu, funkcionářem či rozhodčím, pište na info@mtbtrial.cz

 

 

Rodiče, dědové, babičky, fandové i nadšenci si samozřejmě o nic žádat nemusí, ale bereme je jako čestné členy!

Staň se součástí klubu - profík, amatér či děcko, bereme to všecko.

17.06.2024 - 23.06.2024
Čas / denPondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
Omlouváme se, pro tento týden žádné výsledky
  • Sorry, no results in selected week
17.06.2024 - 23.06.2024
Čas / denPondělíÚterýStředaČtvrtekPátekSobotaNeděle
Omlouváme se, pro tento týden žádné výsledky
  • Sorry, no results in selected week

Datumy a místa tréninků v kalendáři jsou pouze orientační. Platí vždy informace mailem / na FB skupině trénínků!