ELIŠKA

Eliška Hříbková

//

Eliška je vycházející hvězdou Českého cyklotrialu, kterou k ježdění přivedl její tatínek Pavel, který je zároveň jedním z prvních Trialistů na kole u nás. Už nyní sklízí ovoce tvrdého tréninku a sbírají skvělé výsledky jak v České republice tak ve světě. Na tréninků jí potkáte nejen s tátou, ale i s maminkou, která občas pro jezdce vykouzlí nějaký ten proviant v podobě koláče či bábovky.

Zajímavé výsledky - nebo spíš sportovní životopis:

Jednoho dne přišel stejda Martin s trialovým kolem, já jsem si to vyzkoušela a táta se mne zeptal, jestli se mi to líbí a já jsem mu řekla, že se mi to líbí. Tak jsem dostala k vánocům cyklotialové kolo, táta mi dal hned doma první trať . Nejdřív mi to ukázal a potom jsem jela já. Ze začátku mi to moc nešlo, ale potom jsem nato přišla.

Můj první závod Můj první závod byl v Tanvaldu na Dressler campu . Jeli jsme tam s kamarádem . Můj táta tam přijel později, protože měl ještě nějakou práci. Ten kamarád se jmenuje Matouš, jelikož neuměl prohrávat, tak s tímto sportem skončil. Teď se věnuje fotbalu. Mě se to na Dressler campu líbilo. Když jsem projela něco co neprojeli ostatní, tak jsem měla z toho radost. Na závodech v Březové jsem byla na prvním místě v kategorii "POUSSIN" a to k tomu při závodě pršelo. A přesto jsem byla první a bratranec Vojta byl třetí. On je od strejdy Martina. Chodí s námi na tréninky. Já chodím třikrát týdně. Když je hezky chodím do lesa a když je ošklivo, tak do haly. Raději mám tréninky v lese.

V roce 2016 jsem byla nominována na ME do Itálie na Sardinii. Tam jsem se umístila na druhém místě, když mi zbývaly 2 tratě, tak jsem dvakrát píchla zadní kolo. Potom jsme jeli do Rakouska tam jsem jela kategorii zelené a byla jsem patá, protože jsem jela poprvé zelené, ta je o něco těžší než Femine a druhý den jsem jela stejnou kategorii a byla jsem zase patá, ale to už nás jelo ještě víc. To jsme ty tratě jeli na opak.Když jsme byli na MS v UCI v Německu ve Freiamtu, tak druhý den jsme jeli týmový závod. Tam jsme jeli : Mára, Tomáš , Bětka,bratranec Vojta a já. To jsme se umístili na třetím místě.

Další den byl závod na postup do finále a to jsem byla první, takže jsem postoupila do toho obtížnějšího závodu( finále) a to jsem byla druhá. Porazila mne švýcarka jménem Sheyla Wipf. Z Německa jsme jeli hned na další MS v BIU do Blanska, tam jsme jeli dva závody, na prvním závodě jsem byla na druhém místě. To mne zase porazila 14 letá Alžběta Pečínková. Druhý den jsme měli pauzu. To jsme šli s tátou v Blansku do Punkevní jezkyně. Bylo to 16 km. Třetí den jsme jeli ten druhý závod . To jsem skončila na třetím místě. V celkovém hodnocení MS v Blansku jsem se umístila na třetím místě. Můj poslední závod v roce 2016 byl v Brně na výstavišti a tam jsem byla na druhém místě za Alžbětou , které je jak jsem již říkala 14 let.

Já jezdím 6 rokem . Za sezonu 2016 jsme jeli 25 závodů. K tomu jsme měli ještě soustředění v Tanvaldu , v Hamrech nad Sázavou a v Chorvatsku, ale abych mohla jet do Chorvatska, tak se musím nomivovat. Zatím jsem se po každé nominovala, takže jsem mohla ject. Jedu tam už po paté. Věnuji tomuto sportu hodně času. Věnuji se tomuto sportu, protože mne hrozně moc baví. Mám i díky němu krásné zážitky. Když něco projedu a je to těžké, tak mám velkou radost. Hlavně, když si to já sama vyberu. Tento sport taťka také jezdil. Jezdil také i na trialových motorkách. Taťka mi říkal, že bude ještě jezdit, ale má jednu nevýhodu. Už je docela starý, ale na svůj věk jezdí pořád dobře. Protože je mu 50 let, tak je pro mne pořád dobrý.